Receiver Dickert E25Q-433A400 230V 4 kanalen
Add to Compare
Availability
In stock
  • Dickert
  • E25Q-433A400
  • 433Mhz
  • Contact us for large amounts (100+)
  • Unlimited online support
Receiver Dickert E25Q-433A400 with 4 channels on 433MHz
Dickert universal 4-channel receiver E25Q-433A400.
For the (impulse) control of external openers.
  • Suited for Comunello ONE Rolling Code
  • Suited for Dickert KeeLoq Code
  • Suited for Hörmann Rolling Code
  • Suited for Tedsen Teletaster SKR
  • Suited for Tormatic Keeloq Rolling Code
WARNING:
This receiver comes in 433MHz and 868MHz versions.
This receiver is only suited for 433MHz and will not function with 868MHz remotes.
This product is also known as:
Tormatic E43-4 230V
Compatible with the following remotes:
Beninca To.Go 2WV
Beninca To.Go 2WVT
Beninca To.Go 4WV
Beninca To.Go 4WVT
Berner Twin-Bi-technology Mini
Berner RC2
BFT Mitto B RCB 12v
BFT Mitto 2 12V