Remote Dickert S10-868A4L00 with 4 channels
Add to Compare
Availability
In stock
  • Contact us for large amounts (100+)
  • Unlimited online support
NOTE: This is the S10-868A4L00 with red buttons and BLUE LED-light which works with a fixed code on 868,3MHz.
The version with red buttons and RED LED-light is the MAHS40-04.
The version with red buttons and YELLOW/ORANGE LED-light is the MAHS433-04.
The version with red buttons and GREEN LED-light is the S10-433-A4L00.
Programming your remote:
General
Number of pushbuttons 4
Radio Frequency 868MHz
Color of button Red
Color of LED Blue
Radio code Dickert Linear Code 18Bit (DIP-10)
Number of channels 4
Rolling code? No
Continuous mode (signal stays active) No
Self learning? No
Homelink compatibel? No
Battery type 23A / LR23 / MN21 12V Alkaline